Styl loftowy we wnętrzachObecnie styl loftowy jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych stylów przy urządzaniu wnętrza. Charakteryzuje się niecodziennym wyglądem, przypominającym stare pomieszczenia pofabryczne, przekształcone na mieszkania.
Decydując się na urządzenie wnętrza w stylu loftowym, warto pamiętać, że ceni on sobie minimalizm, przestronność oraz surowość – nie ma tu miejsca na zbędne dodatki. Dominującymi materiałami są kamień, beton, szkło oraz metal. Ściany wykonane z betonu architektonicznego, a także cegły lub jej imitacji w kolorze czerni, czerwieni i szarości, najlepiej oddają loftowy klimat. Pożądaną w tym stylu przestronność, zapewnia zredukowana ilość ścianek i drzwi oraz okna przedzielone szprosami.Dodatki i akcesoria dekoracyjne do salonu w stylu loftowym

Aranżując salon w stylu loftowym, ważne jest zachowanie zasad minimalizmu przy jednoczesnej wygodzie i komforcie. Warto więc zakupić tekstylia takie jak poduszki, najlepiej w odcieniach bieli i szarości, oraz miękki dywan udekorowany geometrycznymi wzorami. Do loftowego wnętrza idealnie wpasują się minimalistyczne obrazy oraz plakaty, oparte o ścianę lub na niej zawieszone. Bardzo ważnym elementem dekoracyjnym są rośliny, które mimo surowej aranżacji, uczynią Twój salon przytulnym. Najlepiej sprawdzą się metalowe lub betonowe osłonki do doniczek oraz kwietniki.


Dodatki i akcesoria dekoracyjne do kuchni pasujące do loft


Loft jest zwolennikiem tego, co niezbędne – warto o tym pamiętać aranżując loftową kuchnię i zadbać, aby znalazły się w niej tylko potrzebne przedmioty. Idealnie wpasują się tutaj drewniane akcesoria kuchenne, deski z widocznymi słojami, a także noże kuchenne w bloku. Jako praktyczne dekoracje posłużą Ci młynek do soli i pieprzu oraz metalowa miska na owoce. W kuchni w stylu loftowym najlepiej odnajdą się metalowe, stalowe oraz drewniane elementy.


Dodatki i akcesoria dekoracyjne do łazienki loftowe


Loftowa łazienka powinna być prosta i wyposażona tylko w potrzebne przedmioty. Mile widziane są tutaj jednolite akcesoria o geometrycznym kształcie, takie jak dozownik na mydło, kubek łazienkowy oraz szczotka do toalety. Z racji tego, że jest to styl ceniący sobie prostotę, postaw na ograniczoną ilość dodatków – dywanik w neutralnym kolorze, nieliczne świeczki lub dyfuzor zapachowy nadadzą Twojej łazience przytulnego klimatu. Pożądany w lofcie efekt przestronności uzyskasz wieszając nad umywalką duże lustro, najlepiej w metalowej ramie i na pasku.Oświetlenie lotf


Charakterystyczną cechą wnętrz urządzonych w stylu loftowym jest oświetlenie, będące nie tylko funkcjonalnym elementem, ale również ciekawą dekoracją. Największą popularnością cieszą się lampy wiszące, z czarnymi, białymi lub szarymi, metalowymi kloszami. Równie często natknąć się można na lampy stojące wykonane z drewna, stali lub takie składające się z luźno zawieszonego kabla i żarówki. Loft ceni sobie ciepłe światło, które doskonale wpasuje się we wnętrze Twojego domu.