Styl skandynawskiStyl skandynawski od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Coraz częściej wykorzystywany jest do aranżacji wnętrz również w polskich domach. Co sprawiło, że zyskał on tak duży rozgłos?
Przede wszystkim jest to styl minimalistyczny stawiający na prostotę, naturę oraz dużą ilość światła. Ważnym elementem są drewniane meble i kolorystyka, skupiająca się na jasnych, stonowanych barwach - bieli oraz odcieniach szarości. To właśnie one mają za zadanie optycznie powiększyć pomieszczenie. Aranżując wnętrze w stylu skandynawskim, warto pamiętać o zapewnieniu jak największej ilości światła. Cenione są wszelkiego rodzaju lampy, a także zwiewne, przezroczyste firany. Kluczową rolę odgrywają dodatki w żywych kolorach, takich jak na przykład czerwień, granat, czy żółć. To właśnie one sprawiają, że mimo chłodnej stylistyki, pomieszczenie wydaje się ożywione.Dodatki i akcesoria dekoracyjne do salonu w stylu skandynawskim


Urządzając salon w stylu skandynawskim należy pamiętać, aby był on nie tylko przytulny, ale również funkcjonalny. Przede wszystkim warto zadbać o zagospodarowanie miejsca na ścianach, dzięki czemu nie będą Cię one razić pustką. W tej roli świetnie sprawdzą się minimalistyczne obrazy, zegary, czy lustra – ich wielkość zależy od Twoich upodobań. Dużą uwagę warto poświęcić tekstyliom, które poza praktycznym zastosowaniem, będą również idealną ozdobą. Doskonałym wyborem będą wełniane pledy, koce, a także poduszki.


Dodatki styl skandynawski oraz akcesoria dekoracyjne do kuchni w stylu skandynawskim


Kuchnia w stylu skandynawskim jest zarówno elegancka, jak i praktyczna. Każda rzecz ma swoje zastosowanie, nie ma tu miejsca na zbędne gadżety zajmujące miejsce. Do najważniejszego wyposażenia, poza zastawą, należą więc słoje oraz pojemniki na produkty sypkie i przyprawy, chlebak, dozownik na płyn do mycia naczyń oraz miski na owoce. Warto również zadbać o roślinny akcent. Najlepiej sprawdzą się świeże zioła w dekoracyjnych osłonkach lub donicach.Dodatki i akcesoria dekoracyjne do łazienki styl skandynawski


W łazience w stylu skandynawskim liczy się estetyczny wygląd oraz dbałość o komfort i wygodę w użytkowaniu. Z tego powodu zadbaj o odpowiednie dodatki i akcesoria. To one odgrywają główną rolę – podkreślają wystrój wnętrza przy jednoczesnej funkcjonalności. Niezbędnymi elementami są dyfuzory lub świece zapachowe, lustro, a także dozownik na mydło, najlepiej skompletowany ze szczotką do WC i kubkiem łazienkowym. Utrzymanie porządku również jest kluczową kwestią. Pomogą Ci w tym pojemniki na waciki, kosze na bieliznę oraz organizery i pojemniki łazienkowe.


Oświetlenie w stylu skandynawskim


Urządzając wnętrze w stylu skandynawskim, dużą uwagę należy poświęcić oświetleniu. Należy zadbać o dostęp naturalnego światła, dlatego zrezygnuj z zasłon i zastąp je delikatnymi firankami. Równie ważna jest duża ilość sztucznego światła, które pomagać Ci będzie w codziennych czynnościach. Lampy warto rozmieścić w strategicznych punktach urządzanego pomieszczenia – przy fotelu i kanapie, na szafce nocnej, w biurze, a nawet na stole. Dzięki temu wykonywanie codziennych czynności po zachodzie słońca stanie się banalnie proste, a Twoje mieszkanie będzie nie tylko funkcjonalne, ale również eleganckie.